Nyilvános részvényértékesítést (IPO) követően debütált a Budapesti Értéktőzsdén a Gránit Bank. A tranzakció keretében 21,46 milliárd forintnyi érvényes ajánlatból - összesen mintegy 17,7 milliárd forint értékben vont be tőkét a társaság 14 500 forintos áron - olvasható a BÉT közleményében.
Mozgalmas év volt 2024 a tőkepiacokon, éppen ezért érdekes, hogy a magyar értéktőzsde hogyan értékeli az elmúlt időszakot. Erről és jövő évi terveiről kérdezzük Végh Richárdot a BÉT vezérigazgatóját a Portfolio Business Podcast legújabb adásában. Áttekintettük a BÉT Xtend piacának idei eseményeit, és azt hogy 2025-ben hogyan lehetne egyre több hazai céget becsábítani a tőzsdeérettség előszobájába. Szó volt arról is, hogyan növelhető új társaságokkal a hazai blue chip szekció, és hogyan érhetnék el a középmezőnyben lévő, egymilliárd euró alatti kapitalizációjú cégek mielőbb a blue chip méretet.
A Budapesti Értéktőzsde és az Erste Bank Hungary stratégiai együttműködési megállapodást írt alá, amelynek célja a középvállalatok versenyképességének növelése és tőkepiaci jelenlétének elősegítése. Az új partnerség keretében a BÉT és az Erste Bank közösen támogatja a hazai középvállalatok sikeres szereplését a tőkepiacon, amely hozzájárulhat a magyar gazdaság fenntartható növekedéséhez - írják a közleményben.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója, Végh Richárd a BÉT 50 rendezvényen tartott előadást a magyar tőkepiac helyzetéről és jelentőségéről a gazdasági versenyképesség szempontjából.
Idén is megrendezésre került a BÉT Legek díjátadó, amely során elismerésben részesültek a tőkepiac elmúlt évben kiemelkedő teljesítményt nyújtó szereplői. A gálán többek között Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Virág Barnabás, a Budapesti Értéktőzsde elnöke, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, és Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója is beszédet mondott.
Újabb kibocsátó debütált a Budapesti Értéktőzsde középvállalati platformján, a BÉT Xtenden: az angyalbefektető Balogh Petya által alapított és vezetett startupok számára forrást biztosító STRT Holding tőzsdére lépését sikeres zártkörű tőkeemelés előzte meg, amelynek keretében összesen 1,15 milliárd forint tőkét vont be a társaság.
A Budapesti Értéktőzsde ma belépett a BÉT Standard kategóriájába, elindult a kereskedés a részvényekkel. A bevezetést a megszokott csengetés mellett ünnepélyes ceremónia kísérte a BÉT székházában. A tőzsdei megjelenés, amellett, hogy támogatja a tulajdonosi célokat és a tőzsde nemzetközi törekvéseit, példaként is szolgál, amellyel a BÉT célja a nyilvános működés előnyeinek népszerűsítése a hazai középvállalatok körében.
Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója a Budapest Economic Forumon arról beszélt előadásában, hogy válságos időszakokban felértékelődik a tőkepiaci forrásszerzés.
Kereskedésindító csengetés jelezte a mai napon a Budapesti Értéktőzsde középvállalati platformja, a BÉT Xtend bővülését – ezúttal az gyógyszergyártásban érdekelt Naturland mutatkozott be a BÉT parkettjén. A vállalat a tőzsdei megjelenés felé vezető úton sikeresen pályázott a BÉT és a Pénzügyminisztérium közös, európai uniós forrásból megvalósuló Mentor Programjának keretein belül, amely mind financiális-, mind szakmai oldalról hozzájárult a bevezetés megvalósításához.
A tőkepiacok és a fenntarthatóság kéz a kézben járnak – mondta Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatója előadásában a Szegeden megrendezett 60. Közgazdász-vándorgyűlésen, konkrét példákkal szemléltetve a BÉT e téren már elért eredményeit és célkitűzéseit.
Ukrajnai háború, elszálló infláció, energiaválság, emelkedő kamatkörnyezet és recessziós félelmek - elsősorban ezek a tényezők mozgatják napjainkban a tőkepiacokat, ami egy merőben eltérő környezet az egy évvel korábbihoz képest. Természetesen, aki felkészült az elmúlt néhány évben arra, hogy akár tőke-, akár kötvény-, akár hiteloldalon megfelelő hosszúságú forrásokkal rendelkezzen, az most nagy versenyelőnybe került. Ilyen például az AutoWallis, amely a korábbi sikeres forrásbevonást követően újra a terjeszkedésre és az akvizíciókra koncentrál, ráadásul a megváltozó környezet révén felgyorulhat a cég növekedési stratégiájának megvalósítása - mondta a Porfolio-nak adott páros interjú során Ormosy Gábor az AutoWallis vezérigazgatója. A bizonytalan környezet azonban nem csak a vállalatok működésére, de tőkepiaci terveire is hatással van, Végh Richárd a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója lapunknak elmondta, és ugyan a stratégiai elköteleződés a tőzsde tervezett tőzsdére vitelére továbbra is megvan, azonban az ütemezést el kellett halasztani.
A tavalyi év kifejezetten erős volt a magyar tőzsdén, Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója idén is hasonlóan erős évre számít, mind a befektetői aktivitást, mind a tőzsdén megjelenő kibocsátók számát tekintve. A tőzsde vezérigazgatója emellett beszélt a régiós konszolidációs törekvésekről, és arról, hogy a lengyel tőzsdével tavaly aláírt közös szándéknyilatkozat mellett milyen lépések várhatók még a magyar tőzsde részéről. Az idei év egyik legfontosabb projektjéről is szó esett, vagyis a BÉT tőzsdére meneteléről, amely a tervek szerint már idén megvalósulhat.
A szaúd-arábiai tőzsde akár egymilliárd dollárt vonna be tőzsdei részvénykibocsátással, ami az Euronext 2014-es tőzsdei bevezetése óta az egyik legnagyobb IPO lenne a tőzsdei szektorban, írja a Bloomberg.
Hogy sikerült a kilábalás a covid-járványból a hazai kis-és középvállalatoknak? Milyen kihívásokkal szembesülnek most? Milyen finanszírozási lehetőségei vannak egy növekedni akaró cégnek, mikor érdemes a kockázati tőkét választani és mikor lesz valaki tőzsdeérett? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk a BÉT50 Konferencián a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatójával, Végh Richárddal és a Jobbágy Dénessel, a Széchenyi Alapok elnök-vezérigazgatójával.
Akár már jövő évben tőzsdére mehet a Budapesti Értéktőzsde, ez egy fontos eleme az új stratégiának – mondta el a mai BÉT50 konferencián Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója. Az eseményen Patai Mihály, az MNB alelnöke beszélt arról, hogy 30 százaléknyi részesedését szeretné közkézhányaddá tenni, valamint elmondta azt is, hogy készül egy MNB ajánlás arról, hogy a hazai piacon működő bankok és biztosítók megjelenjenek a magyar tőzsdén. Elmondta, hogy a jövő évre 4-5 százalékos gazdasági növekedést vár az MNB és hogy a monetáris tanács első számú feladata az infláció elleni küzdelem, ami az ellátási lánc problémák miatt nem biztos, hogy átmeneti lesz.
Újabb 50 hazai sikersztorit gyűjtött össze idén a Budapesti Értéktőzsde a kkv-szektorból, amelyeket a hazai közép- és nagyvállalatok vezetőinek szóló őszi rendezvényén, a BÉT50 konferencián mutat be a héten. A legfrissebb BÉT50 kiadványban szereplő vállalatokról, a finanszírozási lehetőségekről, a tőzsdei bevezetési tervekről beszélgettünk Végh Richárddal, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatójával és Wolf Lászlóval, az OTP Bank vezérigazgató-helyettesével. Szóba került az is, hogy miért éri meg manapság a tőzsdén lenni és hogyan lehet növekedésre használni a tőzsdét.
Nemzetbiztonsági fenyegetésre hivatkoznak.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.